Hodowanie Kotów
być może przyjemność, ale nigdy prosta sprawa
Picture

English Chinese German Danish Spanish French Italian Dutch Norwegian Polish Portuguese Russian Swedish Taiwanese Czech

[Tłumaczenie Anna Tomoń, Ashabelle*Pl cattery]

Warunki lokalowe

Większość ludzi, którzy decydują się założyć hodowlę, mają koty już od jakiegoś czasu. Ponieważ są nimi zauroczeni, zamierzają je hodować. Tratują więc oni koty jak domowników - tak przecież traktowali je do tej pory. W przypadku hodowli nie zawsze jest to jednak możliwe. Na przykład, jeśli mamy w swojej hodowli kocura reproduktora, to nie zawsze może on mieć do swojej dyspozycji cały dom. Ryzyko nieplanowanego krycia, lub niepożądanych zachowań, jak na przykład znaczenie, jest zbyt duże. Dlatego wielu hodowców zamyka swoje kocury w osobnych pomieszczeniach. Większość organizacji określa minimum jakie należy zapewnić kotom, odnośnie powierzchni pomieszczenia, ilość okien, ilość kotów... Zapytajcie swoje organizacje o tego typu obostrzenia. Oto przykładowe normy jednej z duńskich organizacji:

  • pomieszczenie musi mieś co najmniej 6 m2 powierzchni i 2 m wysokości.
  • Pomieszczenie musi być oświetlane światłem dziennym. Kot musi mieć możliwość spoglądania na zewnątrz i leżenia na słońcu.
  • Kot musi mieć dostęp do świeżej wody i do jedzenia, a także musi mieś do dyspozycji zabawki i drapak.
  • Kot nie może być pozbawiony zbyt dugo towarzystwa (ludzi i innych kotów).
  • Pomieszczenie musi być dezynfekowane przynajmniej raz w tygodniu.

To jedynie kilka przykładowych zasad, które stanowią MINIMUM, które jesteście zobowiązani zapewnić swoim podopiecznym. Poza kryjącymi kocurami, inne koty z hodowli rzadko muszą być odseparowane. Mogą zatem mieszkać w domu i uczestniczyć w życiu pozostałych domowników bez stwarzania problemów.

Dalej...