Buum-Cats Viola, F, NFO f 09 23, 2/22/16, DK/-Inbreeding = 0.200% | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sire Harley Davidson Felis Jubatus, NFO ns, 6/11/04, DK/DK |
EC Flødekaramel Felis Jubatus, DM, NFO e 09 23, 1/2/98, DK/DK |
EP EC Gustav Vasa Felis Jubatus, DM, NFO a 09, 7/26/95, DK/DK |
EC Solhuset's Sylvester, NFO n 09 22, 5/14/89, SE/SE |
Audhumlas Ferrari Don Fernando, NFO a 09 23, 12/25/87, SE/- |
EC Ulvåsens Ferdinand, NFO n 22, 10/9/86, SE/SE |
Torvmyra's Ymer, NFO d 09 22, 6/9/85, NO/SE |
CH Frigg av Baune, NFO d 09 22, 5/2/84, NO/NO |
IC Torvmyra's Naranja, NFO f 22, 2/12/83, NO/NO |
|||||||
CH Ulvåsens Amaryllis, NFO n 09 23, 2/18/84, SE/SE |
IC Niros Chico, NFO n 09 23, 12/18/82, NO/SE |
||||||
CH Fjordkattens Larissa, NFO n, 11/29/82, SE/- |
|||||||
Audhumlas Bangsi, NFO n 09, 11/15/86, SE/- |
Solhuset's Harald McSkogmann, NFO n 09 23, 10/22/85, SE/- |
GIC Lado Skogmann H.T., NFO n 23, 12/27/83, NO/SE |
|||||
IC Pan's Tessi, NFO ns 09 23, 11/12/81, NO/SE |
|||||||
Bimus' Bella Donna, NFO n 09, 3/19/85, SE/- |
EC Sjöviken's Aron, NFO ns 09, 4/13/83, SE/- |
||||||
IC Bimus' Aténa, NFO a, 10/16/83, SE/- |
|||||||
Pan's Laura, NFO n 23, 12/28/86, NO/SE |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
IC Colosseum Fergus, NFO ns 09 23, 1/15/81, NO/SE |
||||
CH Sanddrop's Susan, NFO f 09, 7/23/82, NO/FI |
|||||||
Pussi, NFO n 09, 12/5/82, NO/NO |
Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
Sekan Tara, NFO n 23, 5/17/85, NO/NO |
Sekan Kasan, NFO n 09 23, 7/6/82, NO/NO |
PR IC Løvetangens Moshe, NFO n 09, 3/26/81, NO/NO |
|||||
Pan's Trine, NFO n 23, NO/NO |
|||||||
Pan's Trine, NFO n 23, NO/NO |
Foundation | ||||||
Pan's Thinge-Ling, NFO n 09 23, 7/25/74, NO/- |
|||||||
WW'94 EC Gwynne Vaughani Felis Jubatus, DM, NFO n 09, 7/13/92, DK/DK |
EC Flatland's Celius, DM, NFO n, 4/1/90, NO/DK |
EP EC Truls av Bolke, DM, NFO n 09 23, 12/15/87, NO/NO |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
|||
Pussi, NFO n 09, 12/5/82, NO/NO |
|||||||
IC Gråpus, NFO n 09 23, NO/- |
Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
Libraaten's Avedine, DM, NFO n 23, 11/30/86, NO/NO |
CH Torvmyra's Baldrian, NFO n 09 23, 12/24/85, NO/NO |
Torvmyra's Ustinov, NFO a 23, NO/- |
|||||
Torvmyra's Graciella, NFO n 09 23, 3/13/81, NO/NL |
|||||||
Flatland's Alexis, NFO as 09, 8/17/85, NO/NO |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
||||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
|||||||
EC Greatest Hits Nefertite, DM, NFO a 09, 7/28/88, DK/DK |
GIC Artemis's Julius, NFO n 09, 3/11/86, DK/DK |
IC Dovregubbens Mischa, NFO ns 09 23, 3/18/84, DK/- |
CH Dovregubbens Egil Skallagrimsson, NFO ns 09, 7/23/82, DK/- |
||||
IC Torvmyra's Lyca, NFO n 09 23, 5/15/82, NO/- |
|||||||
Kispus Bellona, NFO a 09, 7/22/84, DK/- |
Jodal's Alex, NFO n 09 23, 12/3/82, NO/NO |
||||||
Colosseum Hulda, NFO n 09, 4/30/82, NO/DK |
|||||||
EC Gertrud Stein Felis Jubatus, NFO n 09, 9/13/86, DK/- |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
CH Asterix av Jerpefaret, NFO n 09 23, 8/31/80, NO/NO |
|||||
Colosseum Diana Verdi, NFO ns 09, 5/12/80, NO/SE |
|||||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
||||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
|||||||
CH Karen Augusta Felis Jubatus, DM, NFO f 09, 2/25/94, DK/DK |
EC Gustav Wied Felis Jubatus, DM, NFO w 63, 9/13/86, DK/DK |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
CH Asterix av Jerpefaret, NFO n 09 23, 8/31/80, NO/NO |
IP Colosseum Casco, NFO n 09 23, 5/21/79, NO/NO |
IC Colosseum Anton Prikken, NFO n 09, 12/18/76, NO/NO |
||
Pjewiks Forest M.A. Pjotrsdotter, NFO as 23, 4/11/78, NO/NO |
|||||||
Torvmyra's Carlina, NFO n 09 23, 10/24/78, NO/NO |
EP & CH Timotei, NFO n 09 23, 4/1/77, NO/NO |
||||||
GIC Tussi, NFO n 09, 4/4/77, NO/NO |
|||||||
Colosseum Diana Verdi, NFO ns 09, 5/12/80, NO/SE |
Pan's Sylvester, NFO n 09, 3/28/79, NO/SE |
EP Pan's Tonny, NFO n 22, 3/11/78, NO/NO |
|||||
Pan's Toa, NFO n 09 23, 4/9/78, NO/- |
|||||||
Pjewiks Forest M.A. Pjotrsdotter, NFO as 23, 4/11/78, NO/NO |
Pjotr av Karibo, NFO as 23, 7/17/76, NO/NO |
||||||
Björnåsens Bitten, NFO n 09, 7/3/76 |
|||||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
EP GIC Christiania's Rufus, NFO as 23, 9/19/79, NO/NO |
GIP IC Colosseum Adrian Knurr, NFO n 09, 12/18/76, NO/NO |
||||
Zara av Granly, NFO ns 23, 12/24/77, NO/NO |
|||||||
GIC Colosseum Henriette, NFO n 09, 4/30/82, NO/NO |
CH Putte*, NFO n 09, 9/15/78, NO/NO |
||||||
IC Goya, NFO n 09 23, 5/25/79, NO/NO |
|||||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
Foundation | Foundation | |||||
Foundation | |||||||
Foundation | Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
IC Vildkatten's Aurora, DM, NFO f 09 23, 1/5/88, SE/DK |
Solhuset's Leopold J.S., NFO e 09 23, 1/2/86, SE/- |
GIC Lado Skogmann H.T., NFO n 23, 12/27/83, NO/SE |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
Foundation | |||
Svarta, NFO ns, NO/- |
|||||||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
Solhuset's Josefina, NFO fs 09 23, 10/17/84, SE/- |
IC Colosseum Ivan, NFO d 09 23, 5/24/83, NO/SE |
Colosseum Hector, NFO n 09, 4/30/82, NO/- |
|||||
CH Simris, NFO f 23, 12/21/81, NO/- |
|||||||
CH Pan's Tuppen, NFO n 09 23, 6/5/77, NO/SE |
Bjønnåsen's Basse, NFO n 09, 7/3/76, NO/- |
||||||
GIP Pan's Troya, NFO n 23, 11/6/75, NO/- |
|||||||
Gårdarikes Odille, NFO n 09 22, 6/30/86, SE/- |
Torvmyra's Yngvar, NFO n 09 22, 6/9/85, NO/SE |
CH Frigg av Baune, NFO d 09 22, 5/2/84, NO/NO |
Gangerolf av Skogheim, NFO n 09 22, 5/29/83, NO/NO |
||||
Kristina av Baune, NFO d 09 22, 1/20/83, NO/SE |
|||||||
IC Torvmyra's Naranja, NFO f 22, 2/12/83, NO/NO |
Amigo av Fristad, NFO d 22, 8/14/78, NO/NO |
||||||
GIC Tussi, NFO n 09, 4/4/77, NO/NO |
|||||||
Stormor I Daloms Birka, NFO n 23, 8/7/83, SE/SE |
IP Ekdalens Alexander, NFO ns 22, 2/16/82, SE/- |
Enebackens Bamse, NFO n 22, 9/25/80, SE/- |
|||||
CH Christiania's Pernille, NFO ns, 7/5/81, NO/- |
|||||||
Pan's Tuva, NFO n 23, 7/2/81, NO/SE |
Chiko av Pussipels, NFO n 22, 1/15/80 |
||||||
Johnsveen's Faye, NFO f 09, 7/29/78, NO/NO |
|||||||
Ixa's Blomma, NFO ns, 10/25/01, SE/DK |
IP CH Mooniacis Ragna-Rök, NFO ns, 4/23/00, SE/SE |
Klockargårdens Sugarcane, NFO ns 09, 4/18/97, SE/SE |
IC Zygot's Askur-Ferdinand, DM, NFO ns, 7/28/93, SE/SE |
IC Islandia C.I. Polo, NFO w, 11/13/90, SE/- |
EC Lado Isor Kongssønn, NFO w, 12/1/86, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
|
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
|||||||
IC Anjin San's Chemnie, NFO n, 3/26/89, SE/- |
Tigerstaden's Dante, NFO n 09, 2/14/88, NO/SE |
||||||
EC Enebackens Larizza, NFO n 23, 3/15/86, SE/- |
|||||||
Islandia R.T. Inca, NFO fs 23, 8/19/92, SE/- |
EC Vildrikets Troll, NFO ds 23, 6/23/91, SE/SE |
IC Huldrekatten's Sisu, NFO n 09, 3/9/90, NO/SE |
|||||
IC Ekebos Pirella, NFO es 23, 4/14/90, SE/SE |
|||||||
Lado Ruska H.S., NFO fs 23, 12/1/86, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
||||||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
|||||||
Klockargårdens Calliope, NFO n 09, 12/20/92, SE/SE |
CH Christiania's Jørgen, NFO n 09, 1/16/91, NO/SE |
EP Popsys King Lion, NFO d 09, 2/9/89, SE/SE |
CH Tassajara's Kolgrim, NFO a 09 23, 1/15/87, SE/- |
||||
IC Christiania's Betsy, NFO f 09, 7/30/87, NO/SE |
|||||||
IC Lurven's Josefine, NFO f 09, 8/18/89, NO/NO |
EP EC Truls av Bolke, DM, NFO n 09 23, 12/15/87, NO/NO |
||||||
Christiania's Sabrina, NFO f 23, NO/NO |
|||||||
Christiania's Tanja, NFO gs 09 23, 11/16/89, NO/SE |
EC Christiania's Francis, NFO n 09, 7/18/85, NO/SE |
IC Colosseum Kalle, NFO n 09, 2/8/84, NO/NO |
|||||
EC Maren av Baune, NFO f 09, 1/20/83, NO/NO |
|||||||
EC Christiania's Mathilde, NFO fs 09 23, 8/21/82, NO/NO |
CH Håkon Jarl av Baune, NFO d 09 22, 5/29/81, NO/NO |
||||||
Zara av Granly, NFO ns 23, 12/24/77, NO/NO |
|||||||
Gomorran's Whinberry, NFO g 09, 5/8/99, SE/SE |
EC Silvermossens Azlan P.E., DM, NFO d 23, 4/8/95, SE/SE |
GIC Islandia C.I. Eski, NFO w, 11/13/90, SE/- |
EC Lado Isor Kongssønn, NFO w, 12/1/86, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
|||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
|||||||
IC Anjin San's Chemnie, NFO n, 3/26/89, SE/- |
Tigerstaden's Dante, NFO n 09, 2/14/88, NO/SE |
||||||
EC Enebackens Larizza, NFO n 23, 3/15/86, SE/- |
|||||||
Islandia C.F. Peppar, NFO f, 1/15/92, SE/- |
EC Freddy av Myre, DM, NFO d 09 23, 5/31/87, NO/SE |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
|||||
IC Mitzi av Myre, NFO d 09 23, 4/10/84, NO/- |
|||||||
IC Anjin San's Chemnie, NFO n, 3/26/89, SE/- |
Tigerstaden's Dante, NFO n 09, 2/14/88, NO/SE |
||||||
EC Enebackens Larizza, NFO n 23, 3/15/86, SE/- |
|||||||
Tigressan's Eliza, NFO n 09, 3/11/96, SE/SE |
IC Gomorran's King Kreole, NFO n 09 23, 11/14/94, SE/SE |
Glitterfjordens IPS, NFO n 09 22, 6/15/93, SE/- |
GIC Huldrekatten's Satyr, NFO d, 3/9/90, NO/SE |
||||
Glitterfjordens Z Ypsilon, NFO ns 09 22, 8/19/89, SE/- |
|||||||
Sjöviken's Fatima, NFO gs 09 23, 3/4/89, SE/- |
CH Enebackens Lafayette, NFO es 09 23, 3/15/86, SE/- |
||||||
CH Christiania's Sølvi, NFO ns 09 23, 11/20/83, NO/SE |
|||||||
CH Gomorran's Jerica, DM, NFO n 09 23, 3/10/94, SE/SE |
GIC Tingskogen's Champagne, NFO n 22, 7/10/90, SE/SE |
GIP & CH Gerdas Bolls, NFO n 22, 2/16/89, SE/- |
|||||
Porfyrgårdens Hitatchi, NFO n 09 22, 7/6/88, SE/- |
|||||||
CH Gomorran's Morgana, NFO n 09 23, 8/29/90, SE/- |
IC Audhumlas Gutten, NFO n 09 23, 10/23/88, SE/- |
||||||
Trollsjön Dolores, NFO n 09 23, 3/11/89, SE/SE |
|||||||
Mooniacis Evita Peron, NFO ns, 4/17/96, SE/SE |
EC Segersjös Goliat, NFO as 09, 2/27/93, SE/SE |
EC Morky's Sir John, NFO ns 09, 5/26/90, SE/SE |
EC Janillas Champis, NFO as 23, 12/22/86, SE/- |
CH Forest Lov's Lilla Grå, NFO as, 11/14/84, SE/- |
IP Christiania's Pontus, NFO a 09, 1/4/84 |
||
Jakobellas Maja, NFO n 09, 4/19/83, NO/SE |
|||||||
Frida av Elvatun, NFO as 09 23, 6/11/85, NO/SE |
Khoussi Ba av Calif, NFO n 09 23, NO/NO |
||||||
Lussi av Siangtan, NFO n 09, 3/27/81, NO/NO |
|||||||
Nollan, NFO ns 09, 12/13/84, SE/SE |
Mickel, NFO a 09 |
Foundation | |||||
Foundation | |||||||
Minon, NFO ns 09 |
Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
GIC Segersjös Carizzma, NFO n 22, 12/9/89, SE/- |
EC Scarecrow's Screeming Jet, NFO n 22, 8/20/86, SE/- |
PR & CH Stella Polaris Asterix, NFO n 23, 8/4/84, SE/- |
IP GIC Jakobellas Pusur, NFO n 09 23, 6/5/82, NO/NO |
||||
Saracina's Gevrey Chambertin, NFO n 24, 6/30/83, SE/- |
|||||||
Missisalexis, NFO n 22, 5/1/85, SE/SE |
Foundation | ||||||
Foundation | |||||||
CH Segersjös Apollonia, NFO n, 7/23/87, SE/- |
EC Ulvåsens Ferdinand, NFO n 22, 10/9/86, SE/SE |
Torvmyra's Ymer, NFO d 09 22, 6/9/85, NO/SE |
|||||
CH Ulvåsens Amaryllis, NFO n 09 23, 2/18/84, SE/SE |
|||||||
Celandine, NFO n 09 22, 6/1/86, SE/- |
IC Ulvåsens Astronat, NFO n 09 23, 2/18/84, SE/- |
||||||
Wangbo's Lotte, NFO n 09, 4/30/84, NO/SE |
|||||||
Highlander's Mascara, NFO fs 09, 1/18/95, SE/- |
IC Zygot's Askur-Ferdinand, DM, NFO ns, 7/28/93, SE/SE |
IC Islandia C.I. Polo, NFO w, 11/13/90, SE/- |
EC Lado Isor Kongssønn, NFO w, 12/1/86, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
|||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
|||||||
IC Anjin San's Chemnie, NFO n, 3/26/89, SE/- |
Tigerstaden's Dante, NFO n 09, 2/14/88, NO/SE |
||||||
EC Enebackens Larizza, NFO n 23, 3/15/86, SE/- |
|||||||
Islandia R.T. Inca, NFO fs 23, 8/19/92, SE/- |
EC Vildrikets Troll, NFO ds 23, 6/23/91, SE/SE |
IC Huldrekatten's Sisu, NFO n 09, 3/9/90, NO/SE |
|||||
IC Ekebos Pirella, NFO es 23, 4/14/90, SE/SE |
|||||||
Lado Ruska H.S., NFO fs 23, 12/1/86, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
||||||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
|||||||
Kråkvik's Lady Waletta Barolo, NFO fs 09 23, 1/22/92, SE/- |
Torvmyra's Wergeland, NFO ns 09 22, 4/19/85, NO/SE |
CH Frigg av Baune, NFO d 09 22, 5/2/84, NO/NO |
Gangerolf av Skogheim, NFO n 09 22, 5/29/83, NO/NO |
||||
Kristina av Baune, NFO d 09 22, 1/20/83, NO/SE |
|||||||
IC Torvmyra's Gentiana, NFO ns 23, 3/13/81, NO/NO |
IC Torvmyra's Demis, NFO ns 09 23, 3/27/79, NO/NO |
||||||
EC Torvmyra's Eviva Solterona, NFO n 09 23, 10/27/79, NO/- |
|||||||
Kråkvik's Lady-Of-Ecstasy, NFO d 09 22, 10/14/89, SE/- |
Lemmy, NFO d 09 22, 4/22/88, SE/SE |
Fjordkattens Chans, NFO ns 23, 11/10/86, SE/- |
|||||
Yggdrasils Fänta Haldisdotter, NFO f 09, 12/6/85, SE/- |
|||||||
Mar'Michel's Mrs Brumelisa Bus, NFO f 09 23, 3/3/88, SE/- |
EC Freddy av Myre, DM, NFO d 09 23, 5/31/87, NO/SE |
||||||
IC Fåfängans Felicia, NFO n 22, 1/8/87, SE/SE |
|||||||
Dam Buum-Cats Venus, NFO w 61, 8/25/14, DK/- |
Buum-Cats Snemand, NFO w 61, 9/22/11, DK/DK |
Buum-Cats Hvide Amulet, NFO w, 8/25/10, DK/- |
Tomiss James Blue, NFO as, 5/11/07, DK/DK |
GIC Krusmons Museum, NFO es, 11/13/05, SE/DK |
Bosquitos Trocadero, NFO d 09 23, 7/22/04, SE/- |
CH Aristo Limaz Lothar, NFO ns 09, 5/21/98, SE/SE |
EC Silvermossens Azlan P.E., DM, NFO d 23, 4/8/95, SE/SE |
GIC Znorkan's Montana K.G, DM, NFO n 09 23, 9/5/95, SE/SE |
|||||||
Asphagen's Beyla, NFO d 23, 4/22/03, SE/SE |
IP & EC Micehunter's Fantasio, DM, NFO e 22, 1/8/00, SE/SE |
||||||
IC Gudbrands Cassandra, NFO f 09, 2/17/01, SE/SE |
|||||||
PR EC Krusmons Gloria, NFO gts, 11/6/03, SE/SE |
IP & EC Runsvik's Hobbe, DM, NFO ds, 11/25/01, SE/SE |
SW'01 GIP EC Wildwood's Thomas O'Malley, NFO ns, 11/19/00, SE/SE |
|||||
CH Tigressan's Lemi, NFO f 09, 7/1/97, SE/SE |
|||||||
CH Krusmons Caliterra, DM, NFO ns, 12/16/00, SE/SE |
IP EC Svarte Petters Benjamin, NFO n, 10/18/97, SE/SE |
||||||
IC Chyrella's Flavia, NFO ns, 10/9/97, SE/SE |
|||||||
Toonscat's Odeth, NFO fs 23, 8/5/05, DK/DK |
GIC Europa's Undulat Dræber, NFO ns 09 23, 3/4/04, DK/DK |
EP EC Frejkatten's Dristige Ditlev, NFO d 09, 8/27/02, DK/DK |
IC Killix Go-Cart Gucci, NFO n 09, 6/13/01, DK/DK |
||||
Frejkatten's Adelige Amalie, NFO f 09, 7/23/00, DK/DK |
|||||||
GIC Mar'Michel's U'arda Utchi, NFO ns 09 23, 8/1/02, SE/DK |
IC Flying Dutchman av Kiruna, NFO ns 09 22, 10/30/98, CH/CH |
||||||
Mar'Michel's Ike'Bana, NFO f 09, 4/13/99, SE/SE |
|||||||
IC Natalie av Sandrabben, NFO f, 4/6/00, NO/DK |
EC Påveskardet's King Mancini, NFO n, 10/15/98, NO/NO |
EC Heaven Hills Big Bang, DM, NFO n 09 23, 10/10/93, SE/SE |
|||||
EC Skogsbyn Lina, NFO fs 23, 8/11/93, SE/NO |
|||||||
IC Bjørk av Borgund, DM, NFO fs 09, 6/5/97, NO/NO |
CH Jaktvika's De Lillo, NFO ns 09, 7/18/95, NO/NO |
||||||
Kati's Ærbare Creme Chantelle, NFO e 23, 3/1/96, NO/NO |
|||||||
Zalethco's Iza, NFO w, 6/17/09, DK/DK |
SC Myrtekransen's Constantin, NFO w, 4/16/08, NO/DK |
PR CH Myrtekransen's Ariel, NFO w 61, 1/1/07, NO/NO |
IC Fiskerjenta's Sisik, NFO n 22, 5/10/04, NO/NO |
Coco Islands' Mr. Q, NFO n 09 22, 3/2/03, NO/NO |
|||
Sannafjället's Flisa, NFO ns 09 24, 9/19/02, SE/NO |
|||||||
GIC Blomsterdalen's Belinda, NFO w, 11/3/04, NO/NO |
Blomsterdalen's Amigo, NFO n 09, 1/24/04, NO/NO |
||||||
CH LenLass White Isabella, NFO w, 9/29/02, SE/NO |
|||||||
CH Stjernen's Diana, NFO n 09 24, 8/22/05, NO/NO |
CH Stjernen's Zimba, NFO n 24, 7/8/03, NO/NO |
IC Lothloriens Lothlann, NFO n 09 22, 8/13/00, SE/NO |
|||||
Stjernen's Luna, NFO n 09, 11/4/96, NO/NO |
|||||||
IC Fodnaheia's Wiwi, NFO n 09 22, 12/7/03, NO/NO |
EP EC Fodnaheia's Kimbe, NFO n 09 22, 6/26/02, NO/NO |
||||||
IC Lindbrekkas Tasha, DM, NFO f 09 22, 8/28/02, NO/NO |
|||||||
GIC Zalethco's Aysha, NFO f, 3/24/07, DK/DK |
IC Plica's Pimbo, NFO n, 1/20/06, DK/DK |
Shuno Zahra's Chamber, NFO n 23, 4/7/04, DK/DK |
PR EC Rytterparkens Flovmand, NFO ds 23, 2/16/02, DK/DK |
||||
Rimturser's BlueBell, NFO a 23, 11/17/02, DK/- |
|||||||
Plica's Taepy, NFO n, 9/27/04, DK/DK |
Majlund's Baldur, NFO n 23, 7/25/00, DK/DK |
||||||
Silver Heart's Binna, NFO f, 7/26/02, DK/- |
|||||||
CH Beowulf's Dronning Dorothea, NFO f 09 23, 1/26/06, DK/DK |
GIC Trolltösen's Pierre-O, NFO d 09 23, 8/19/03, SE/DK |
EC Segersjös Goliat, NFO as 09, 2/27/93, SE/SE |
|||||
IC Gottneriver's Cayenne, NFO d 22, 2/20/01, SE/SE |
|||||||
CH Donna Elvira Felis Jubatus, NFO n 09 23, 11/8/01, DK/DK |
EC Danish Design's Erik Segersäll, NFO n 09 23, 4/7/00, DK/DK |
||||||
PR GIC Barbera d'Asti Felis Jubatus, NFO n 23, 4/6/00, DK/DK |
|||||||
Tomiss Savanna, NFO ds, 5/9/04, DK/DK |
Tomiss Al Bondi, NFO ds 09 23, 7/17/00, DK/DK |
Max 99-34, NFO ns 09 22, 4/1/99, DK/DK |
Dansbjergs Pusicin, NFO ns 09 22, 9/29/97, DK/DK |
Ratchasima's Garfield, NFO ds, 8/21/94, DK/- |
Ratchasima's Red Devil, NFO ds 09 11, 6/4/88, DK/DK |
||
Ratchasima's Beatrice, NFO f 23, 12/13/90, DK/- |
|||||||
Dansbjergs Becky, NFO f 09 22, 3/31/95, DK/DK |
EC Dansbjergs Balder, NFO d 09 23, 7/18/91, DK/DK |
||||||
Dansbjergs Iris, NFO n 22, 8/14/93, DK/DK |
|||||||
Dansbjergs Glenna, NFO f 09, 12/12/97, DK/DK |
Dansbjergs Gilbert II, NFO d 09 22, 3/18/97, DK/- |
EC Dansbjergs Rasmus, NFO n 09 23, 3/13/91, DK/DK |
|||||
Dansbjergs Ofelia II, NFO f 22, 7/19/95, DK/DK |
|||||||
Dansbjergs Yettie, NFO n 23, 6/24/96, DK/- |
Dansbjergs Camillo II, NFO n 09 22, 3/31/95, DK/- |
||||||
IC Dansbjergs Fifi, NFO a, 9/24/94, DK/- |
|||||||
Palmoses Barbie, NFO f 09 23, 4/4/96, DK/DK |
Lerkenfeld's Alfie, NFO n 09 23, 7/12/94, DK/- |
IC Vossevangen's Supermand, NFO d 09, 11/6/91, DK/- |
CH Tagkattens Bastian, NFO n 09, 4/23/86, DK/DK |
||||
Vossevangen's Lovise, NFO f 09 23, 7/17/87, DK/DK |
|||||||
Dansbjergs Emma, NFO n 09 22, 7/1/93, DK/- |
EC Dansbjergs Rasmus, NFO n 09 23, 3/13/91, DK/DK |
||||||
Bitten av Falchebo, NFO a 09 22, 3/27/90, NO/DK |
|||||||
Ratchasima's Lady-in-Red, NFO d 09 23, 3/30/95, DK/- |
Ratchasima's Red Devil, NFO ds 09 11, 6/4/88, DK/DK |
IC Guldfakse's Dvalin, NFO ns, 8/20/84, DK/- |
|||||
Revenka, NFO f 09, 10/1/93, NO/DK |
|||||||
Ratchasima's Beatrice, NFO f 23, 12/13/90, DK/- |
Ratchasima's Red Devil, NFO ds 09 11, 6/4/88, DK/DK |
||||||
Ratchasima's Debbi, NFO n 23, 3/13/89, DK/DK |
|||||||
Midtjysk Juni, NFO f 09, 3/25/01, DK/- |
Dansbjergs Valentin, NFO d 09 23, 10/31/98, DK/DK |
Ante von Tierberg, NFO as 09, 10/5/94, DE/DK |
Jankothan av Takeskog, NFO as 09 22, 4/27/93, DE/- |
Hopeless Tribes Goran, NFO w 62, 8/27/91, DK/DE |
|||
IC Morky's Matilda, NFO ns 09, 7/16/91, SE/- |
|||||||
Lille-Bjoern's Debra, NFO n 09, DE/- |
EC Lille-Bjoern's Arik, NFO a 09, DE/- |
||||||
IC Bergljot av Takeskog, NFO n 23 |
|||||||
Dansbjergs Maggie II, NFO f 09 23, 4/10/96, DK/DK |
Dansbjergs Osmond, NFO a 09 25, 1/2/95, DK/- |
Nilsstra Rasken, NFO n 25, 6/2/91, NO/DK |
|||||
Dansbjergs Jensine, NFO n 09 23, 7/28/92, DK/DK |
|||||||
Ravnesåsen's Flaming Carénina, NFO f 22, 4/7/91, NO/DK |
Ravnesåsen's Leonardo, NFO d 23 |
||||||
Ravnesåsen's Cleo, NFO n 22, 6/1/87 |
|||||||
Guillamore's Yndige Candy, NFO n 09 23, 11/1/98, DK/DK |
IC Dansbjergs Hugo, NFO n 09, 8/12/93, DK/- |
Ravnesåsen's Chesno, NFO n 09 24, 3/14/91, NO/DK |
EC Ravnesåsen's Chess, NFO n 09, 6/1/87, NO/NO |
||||
CH Lara, NFO f 09 24, 6/5/85, NO/NO |
|||||||
Dansbjergs Hulda, NFO n, 5/5/92, DK/DK |
EC Dansbjergs Rasmus, NFO n 09 23, 3/13/91, DK/DK |
||||||
Bitten av Falchebo, NFO a 09 22, 3/27/90, NO/DK |
|||||||
Melissa Felis Audax, NFO a 09 23, 6/20/95, DK/- |
Prins Hamlet Felis Audax, NFO a 09 23, 2/9/94, DK/- |
Tom Bombadil Felis Audax, NFO n 09 23, 3/13/93, DK/- |
|||||
IC Deleuran's Bast, NFO f 23, 8/11/91, DK/- |
|||||||
IC Frakark Katanæs Felis Jubatus, DM, NFO n 09, 5/14/92, DK/- |
WW'91 EC Flatland's Bjørnstierne, DM, NFO n 22, 3/27/89, NO/DK |
||||||
EC Flatland's Clara, DM, NFO n 09 23, 4/1/90, NO/DK |
|||||||
Xenie von Deekelsen, NFO f 02, 6/9/13, DE/DK |
Rebi Cats Carlos, NFO d 03 23, 7/15/11, DK/DE |
WW'10 Rebi Cats Evotec, NFO n 03 23, 5/15/10, DK/DK |
SC Fodnaheia's Louie, JW, DVM, NFO n 24, 8/21/08, NO/NO |
EC Starkad's Meduza, DM, DSM, DVM, NFO n 09 23, 6/17/05, DK/NO |
EC Ulabrands Merlot, NFO a 09 22, 8/15/02, SE/DK |
PR EC Ewkala's Emilio, DM, NFO n 09 22, 2/16/98, SE/SE |
|
PR EC Ciara av Jobu, NFO fs 09 23, 5/8/98, NO/SE |
|||||||
GIC Starkad's Columbine, NFO n 09 23, 7/2/02, DK/DK |
EC Silverwood's Big Brown Bastian, DM, NFO n 23, 5/20/95, DK/DK |
||||||
EC Fregnede Louise Felis Jubatus, NFO w 61, 9/27/99, DK/DK |
|||||||
GIP EC Fodnaheia's Noomi, JW, DSM, DVM, DM, NFO n 09 24, 6/9/03, NO/NO |
PR IC Gamlebu's Pierre, NFO n 09 23, 11/4/01, NO/NO |
IC Aristo Limaz Gabriel Titus, DM, NFO d 09 22, 6/10/99, SE/NO |
|||||
Embla's Lille Sigrid, NFO n 09 24, 7/2/99, NO/NO |
|||||||
EC Tassajara's Hydra, DM, NFO n 09 22, 1/17/01, SE/NO |
GIC Solkullas Hemul, NFO n 24, 8/1/96, SE/SE |
||||||
EC Tassajara's Tigris, DM, NFO n 09 22, 5/17/93, SE/SE |
|||||||
Vimmerskogen's Garbo, NFO n 02 21, 2/1/09, SE/DK |
GIC Fridalas Kokos, NFO n 03 22, 1/3/08, SE/SE |
GIC Just Catnap's Chad, NFO d 09 22, 9/20/06, SE/SE |
GIC Dorian av Tyssedal, DM, NFO n 09 22, 5/6/04, DE/SE |
||||
IC Just Catnap's Qerenza, DM, NFO f 09 24, 9/28/03, SE/SE |
|||||||
SC Fridalas Digitalis, DVM, NFO f 22, 5/21/06, SE/SE |
Pole Position's Bretannion, NFO ds 22, 2/8/05, SE/- |
||||||
Oxiekullars Dizzy, NFO n 24, 5/18/05, SE/- |
|||||||
IC Vimmerskogen's Doris, NFO n 09 24, 3/17/07, SE/SE |
SW'05 WW'08 EP EC Aristo Limaz Terrie Viking, JW, DSM, NFO n 09 24, 3/23/05, SE/SE |
EP & EC Animaniac's Terry Talebearer, DSM, NFO n 09 24, 12/22/01, SE/SE |
|||||
EC Aristo Limaz Quanah Parker, DM, DSM, NFO g 09 22, 6/18/02, SE/SE |
|||||||
IC Myselisia's Delilah, DM, NFO fs 09 22, 6/17/03, SE/SE |
GIC Rockringen's Papa Dee, NFO n 09 22, 11/1/00, SE/SE |
||||||
CH Myselisia's Up To Date, DM, NFO fs 09 23, 6/13/01, SE/SE |
|||||||
Rebi Cats Stream Dance, NFO f 03 23, 4/26/10, DK/- |
Gunsmokes Thunderstruck, NFO n 09 23, 5/18/09, SE/DK |
IC Pattys Anakin, NFO d 03 22, 3/8/08, SE/SE |
Poimandres Blaise Pascal, NFO a 09 22, 4/5/07, SE/SE |
SP EC Grianan's Leigh, NFO d 09 22, 3/16/06, SE/SE |
|||
IP GIC Mylingens Cocheta, NFO a 22, 3/12/05, SE/SE |
|||||||
CH Gunsmokes Patty, NFO f 03 23, 2/6/05, SE/SE |
Gunsmokes Bamm-Bamm, NFO d 09 23, 1/21/04, SE/SE |
||||||
Älvdansens Galathea, NFO n 09, 2/18/02, SE/SE |
|||||||
EC Rosenöra's Naima, NFO ns 09 23, 7/9/05, SE/SE |
EC Mighty Claw's Garion, DM, DVM, NFO n 22, 6/27/03, SE/SE |
GIC Escamillo Felis Jubatus, NFO a 09, 11/12/01, DK/SE |
|||||
IP CH MorrHoppans Ozca, DM, NFO f 09 22, 11/1/99, SE/SE |
|||||||
IC Rosenöra's Bianca, NFO ns 09 23, 5/10/01, SE/SE |
PR EC Prissman's Moses, NFO as 09 23, 5/26/99, SE/SE |
||||||
Magoria's Lizzy, NFO n 09, 12/11/97, SE/SE |
|||||||
Rock Star Blue Tanis, NFO d 09 22, 6/19/08, CH/DK |
IC Lux Felina Maxenthius, NFO d 03, 3/30/06, IT/FI |
WW'07 EC La Forêt's Jakarta, DSM, NFO n 09, 5/10/04, DK/IT |
IC La Forêt's Imponerende Samson, DM, NFO n 09 23, 3/29/99, DK/DK |
||||
EC Killix Cindy Crawford, DM, NFO n 22, 8/6/99, DK/DK |
|||||||
MoonCat's Luisa de'Medici, NFO f 09, 2/16/05, FI/IT |
EC Kilimandjaro av Skara Brae, DSM, NFO w 64, 2/23/02, CH/CH |
||||||
GIC SmileTail's Stella Polaris, NFO es 09 22, 3/1/03, FI/FI |
|||||||
SP EC Kara Mell av Fjellheia, DSM, DVM, DM, NFO f 09, 5/11/02, CH/CH |
CH H'Neil Young Blue Tanis, DM, NFO n 09 23, 8/6/00, CH/CH |
IC Fogerty Blue Tanis, NFO n, 10/9/98, CH/- |
|||||
CH Obladi Oblada Feux d'Aurès, NFO n 09 23, 7/13/98, FR/CH |
|||||||
EC Honeybee av Fjellheia, DM, NFO fs 09 22, 8/4/00, CH/CH |
EC Oskar-Augustson av Trulla, NFO ds 09 23, 7/9/96, DE/DE |
||||||
EC Angie am Baerenbach, DM, NFO n 23, 4/28/93, CH/CH |
|||||||
Quintina von Deekelsen, NFO n 03 22, 10/22/11, DE/DE |
Rebi Cats Loomis, NFO n 03 22, 7/13/07, DK/DE |
IC Fodnaheia's Kamado, NFO n 09 23, 8/16/06, NO/DK |
EC Starkad's Meduza, DM, DSM, DVM, NFO n 09 23, 6/17/05, DK/NO |
EC Ulabrands Merlot, NFO a 09 22, 8/15/02, SE/DK |
PR EC Ewkala's Emilio, DM, NFO n 09 22, 2/16/98, SE/SE |
||
PR EC Ciara av Jobu, NFO fs 09 23, 5/8/98, NO/SE |
|||||||
GIC Starkad's Columbine, NFO n 09 23, 7/2/02, DK/DK |
EC Silverwood's Big Brown Bastian, DM, NFO n 23, 5/20/95, DK/DK |
||||||
EC Fregnede Louise Felis Jubatus, NFO w 61, 9/27/99, DK/DK |
|||||||
IC Lindbrekkas Tasha, DM, NFO f 09 22, 8/28/02, NO/NO |
Rodney av Borgund, NFO n 09 23, 3/14/01, NO/NO |
Tigressan's Quilio, NFO a 09 23, 7/2/98, SE/NO |
|||||
CH Hera av Borgund, NFO d 09 22, 3/24/99, NO/NO |
|||||||
CH Lindbrekkas Tzaronda, NFO f 09 22, 5/8/00, NO/NO |
CH Lindbrekkas Lille Bailey's, NFO e 09 22, 4/26/98, NO/NO |
||||||
GIC Lindbrekkas Bonny, NFO n 23, 12/15/90, NO/NO |
|||||||
Wegiewood's Estrid, NFO f 09 23, 9/20/05, DK/DK |
Starkad's Daytona, NFO d 09 23, 9/6/02, DK/DK |
EC Europa's Danske Gorm, DM, NFO n 23, 7/12/98, DK/DK |
EP EC Gustav Vasa Felis Jubatus, DM, NFO a 09, 7/26/95, DK/DK |
||||
IC Europa's Juba Datter, NFO n 09 23, 12/8/96, DK/DK |
|||||||
Fabis Anastacia, NFO f 09 23, 5/11/01, DK/DE |
CH Tauron's Rudolf Rotnase, NFO d 09, 10/16/94, SE/DK |
||||||
Fabis Balalaika, NFO f 09 23, 5/1/96, DK/DE |
|||||||
Sakeena's Niquita, NFO n 09 22, 10/10/00, DK/DK |
IC Yiadom's Fenris, NFO n 22, 4/20/99, DK/DK |
IC Hyrkas Balthazar, NFO n 23, 10/30/97, DK/SE |
|||||
Skovløberen's Pretty-Lady, NFO as 09 23, 5/20/95, DK/DK |
|||||||
Laksjøen's Synne, NFO n 09 22, 6/30/95, NO/DK |
IC Beier's Brage, NFO n 23, 3/4/94, NO/NO |
||||||
Laksjøen's Ulva, NFO n 09 23, 3/25/94, NO/DK |
|||||||
Baloua v.d. Bohlskate, NFO ns 09 22, 4/17/09, DE/DE |
CH Pysida's Monet, NFO ns 09 22, 7/7/07, SE/DE |
Rockringen's Besame Mucho, NFO n 09 23, 10/13/04, SE/SE |
Black Forest Anton, NFO n 09 22, 11/10/03, SE/SE |
CH Black Forest Gaston, NFO ns 09, SE/SE |
|||
IC Solfjädern S. Lovis, NFO f 09 22, 4/2/02, SE/SE |
|||||||
Rockringen's Twisted Sister, NFO f 23, 12/22/01, SE/SE |
IP & EC Mhorrses Whiskey, NFO d 09 23, 8/1/98, SE/SE |
||||||
GIC Pan's Torunn, NFO n 09 22, 3/10/95, NO/SE |
|||||||
GIC Rockringen's Vanilla Ice, DM, NFO ns 09 22, 10/29/02, SE/SE |
IP IC Fodnaheia's Orkla Sasha, NFO n 09 22, 3/14/01, NO/NO |
IC Aristo Limaz Gabriel Titus, DM, NFO d 09 22, 6/10/99, SE/NO |
|||||
IP EC Flatland's Karoline, DM, NFO n 09, 7/17/97, NO/NO |
|||||||
CH Rockringen's Lolita Pop, NFO fs 09 22, 7/10/99, SE/SE |
IP EC Tilia Nova's Domingo, DM, NFO ns 09 23, 3/10/94, DK/DK |
||||||
GIC Rockringen's Cajsa-Stina, DM, NFO d 09 22, 11/25/95, SE/SE |
|||||||
CH Fjordgard's Skrollan, NFO a 09 22, 3/10/07, DE/DE |
CH Lasse vom Schneetal, NFO a 22, 11/23/05, DE/DE |
CH Joshua de la Maison Forte, NFO a 09 22, CH/DE |
EC Fisher Blue Felis Audax, NFO a 23, 3/13/93, DK/- |
||||
Manon Le Scaut Felis Audax, NFO ns 09 23, 8/8/96, DK/- |
|||||||
CH Berlind vom Schneetal, NFO n 09, DE/DE |
IC Lillefjord's Udo Lindenberg, NFO ns 09 23 |
||||||
CH Afjord's Fiona, NFO f, 4/16/99, DE/DE |
|||||||
CH Chacolís Cyradis, NFO as 09, SE/SE |
IC Kattfarfars Albert, NFO a, 1/24/03, SE/SE |
GIC Escamillo Felis Jubatus, NFO a 09, 11/12/01, DK/SE |
|||||
IC Irminsül Attame', NFO n, 6/23/01, SE/SE |
|||||||
Chacolís Dariya, NFO ns 09 22, SE/SE |
CH Black Forest Gaston, NFO ns 09, SE/SE |
||||||
IC Chacolís Faran, NFO n 09 22, 6/4/02 |
The correctness of this pedigree is not guaranteed.