Bentus Blattgrün vom Ambergarten, M, NFO at 09 24, 5/8/07, DE/-Inbreeding = 1.31% | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sire IC Bascari Botticelly av Sira, NFO n 22, 8/11/05, DE/DE |
CH Bolero vom Rombergsdeich, NFO nt 22, 8/11/03, DE/DE |
Ju.Ch Casanova vom Rombergsdeich, NFO at 09 23, DE/DE |
Gino van Moraja, NFO nt 09 23, 8/7/00, NL/NL |
Joker vom Arlesbrunnen, NFO at 09 23, 10/18/99, DE/- |
Wildwood's Peter Pan, NFO nts 24, 3/18/98, SE/DE |
EP & EC Svarte Petters Bernard, NFO n, 11/7/95, SE/SE |
IC Wildwood's Ori Olsson, NFO as 24, 6/10/96, SE/SE |
||||||
CH Wencke vom Arlesbrunnen, NFO n 09 22, 8/28/97, DE/- |
GIC Noel-Alfasson av Trulla, NFO as 09 23, 10/8/95, DE/- |
|||||
IC Wildwood's Opelle, NFO n 22, 6/10/96, SE/DE |
||||||
Xzierje van Moraja, NFO a 09 23, NL/- |
CH Mezoezah's Seppo, NFO n 09 23, 2/28/97, NL/NL |
GIC Alfheim's Imzadi, NFO ds 23, 2/7/94, DK/NL |
||||
GIC Mezoezah's Vendelin, NFO as 09 22, 5/3/95, NL/NL |
||||||
Sheena av Ljusdal, NFO a 09 25, 4/20/98, DE/- |
EC Danilo av Ljusdal, NFO a, DE/DE |
|||||
Bedellin av Takeskog, NFO nt 09 22, DE/DE |
||||||
Infinity vom Rombergsdeich, NFO at 23, DE/- |
CH Baltimoor's Black Boy, NFO n, DE/- |
Royal Imp's Maurice, NFO nt 24, 12/13/97, SE/DE |
EP & EC Svarte Petters Bernard, NFO n, 11/7/95, SE/SE |
|||
EC Tassajara's Line, NFO n 09 22, 12/28/94, SE/- |
||||||
Baltimoor's Missy Miss, NFO w |
EC Igor Strawinsky van Ubasti, NFO w 64, 4/22/94, NL/NL |
|||||
Ambient Zarabi, NFO n 24, 4/17/95, SE/- |
||||||
Baltimoor's Joena, NFO at 23, DE/- |
Baltimoor's David Cooperfield, NFO n, DE/- |
Royal Imp's Maurice, NFO nt 24, 12/13/97, SE/DE |
||||
EC Leonides Olivia, NFO f 09, 3/6/89, DK/DE |
||||||
Porfyrgårdens Yeni, NFO gt 09 22, 1/2/98, SE/DE |
IP & GIC Wildwood's Imer, NFO at 24, 2/5/92, SE/SE |
|||||
Porfyrgårdens Riverina, NFO f 09 22, 6/15/95, SE/SE |
||||||
Birthe av Snøskyen, NFO f 09 22, DE/DE |
CH Ibsen fra Drömmeskogen, NFO d 09 23 |
GIC Attila vom Tierberg, NFO ny 09 23, 10/5/94, DE/- |
Jankothan av Takeskog, NFO as 09 22, 4/27/93, DE/- |
Hopeless Tribes Goran, NFO w 62, 8/27/91, DK/DE |
||
IC Morky's Matilda, NFO ns 09, 7/16/91, SE/- |
||||||
Lille-Bjoern's Debra, NFO n 09, DE/- |
EC Lille-Bjoern's Arik, NFO a 09, DE/- |
|||||
IC Bergljot av Takeskog, NFO n 23 |
||||||
Auris fra Drömmeskogen, NFO d 09, DE/- |
Pink-Panther av Trollsfjord, NFO ds 11, DE/- |
CH Unikum av Trollsfjord, NFO ns 09, 5/4/92 |
||||
IC Noblesse av Trollsfjord, NFO fy 23, 9/24/90 |
||||||
Jorunn Fra Drömmeskogen, NFO ds 21, DE/- |
CH Dyre fra Drömmeskogen, NFO ds 11 |
|||||
EC Veslegull fra Drömmeskogen, NFO e 09 |
||||||
IC Angel-Queen vom Schneeparadies, NFO n 22 |
Dansbjergs Curtis, NFO n 09, 3/31/95, DK/- |
EC Dansbjergs Balder, NFO d 09 23, 7/18/91, DK/DK |
Pan's Tacho, NFO n 09 22, 3/18/90, NO/DK |
|||
CH Tynäsudden's White Babette, NFO w 61, 6/2/90, SE/DK |
||||||
Bitten av Falchebo, NFO a 09 22, 3/27/90, NO/DK |
Elro's Mr Blix, NFO a 09 |
|||||
Seidemann's Gyrid, NFO f 09 23 |
||||||
EC Bianca von Adeloga, NFO n 22, 10/1/94, DE/- |
EC Wally vom Winterfjord, NFO n 22, DE/- |
EC Benny von Chi Cama, NFO n 23, 3/28/87, DE/- |
||||
IC Sintje vom Winterfjord, NFO ny 23, 3/22/89, DE/DE |
||||||
Queen von Adeloga, NFO ns 23 |
GEC Abaelard Sakina, NFO ns 22, 6/19/91 |
|||||
Iventas von Adeloga, NFO n 23 |
||||||
EC Celina vom Orchideenzauber, NFO n, 3/31/03, DE/DE |
EC Domino av Elmskog, NFO n 09 22, 2/23/01, DE/DE |
EC Rockringen's Goreformore, NFO d 09 22, 3/19/98, SE/DE |
CH Revelia's Chat Noir, NFO n 09, 2/18/92, NO/SE |
GIC Ollendorff's Columbus, NFO d, 2/10/89, NO/NO |
EC Felix, NFO n 09, 2/21/86, NO/NO |
|
EC Wicky av Myre, DM, NFO f 09, 5/31/87, NO/NO |
||||||
EC Tigerstaden's Elisa, NFO f 09, 11/8/89, NO/NO |
EC Ravnesåsen's Chess, NFO n 09, 6/1/87, NO/NO |
|||||
GIC Pan's Tiffany, NFO f 09, 11/24/86, NO/NO |
||||||
GIC Rockringen's Cajsa-Stina, DM, NFO d 09 22, 11/25/95, SE/SE |
CH Tauron's Rudolf Rotnase, NFO d 09, 10/16/94, SE/DK |
Glitterfjordens Juno Satyrus, NFO n 09, 6/15/93, SE/- |
||||
Asynjas Bejla, NFO f 09, 10/14/93, SE/- |
||||||
PR IC Sassa, DM, NFO d 22, 4/28/93, SE/SE |
IC Ghost Cats Wild Cherokee, NFO e 09 22, 4/25/89, SE/SE |
|||||
Demoonas Jossefin, NFO f, 7/25/91, SE/SE |
||||||
IC Koeni's Tanita, NFO n 09 23, 3/15/99, DE/DE |
WW & GEC Pepino von Feengarten, NFO n 23, 7/4/93, DE/- |
EC Tyrannosaurus Rex Felis Jubatus, NFO n, 3/13/92, DK/DE |
EC Flatland's Celius, DM, NFO n, 4/1/90, NO/DK |
|||
EC Greatest Hits Nefertite, DM, NFO a 09, 7/28/88, DK/DK |
||||||
Ch Frieda-Fee v. Feengarten, NFO ns 23 |
Joetunn's Wodan, NFO ns 09 23, 5/21/86, DE/DE |
|||||
GIC Upsalla Undine Edle vom Bango-Frieden, NFO f 21, 3/16/89 |
||||||
GEC Koeni's Geeny, NFO f 09 22, 9/24/97, DE/DE |
EC Shandor av Saltfjord, NFO d 09 23, 5/25/95, DE/- |
GIC Bergansius Otto Soenderby, NFO n 09 22, 4/21/93, NL/DE |
||||
CH Ramona av Trollsfjord, NFO f 09 23, 5/10/91 |
||||||
GIC Melody av Plysj, NFO a 22, 4/22/96, DE/- |
GIC Elessar's Pompidou, NFO a 09 22, 9/3/93 |
|||||
GIC Filomena von der Puppenburg, NFO n 22, 4/5/92 |
||||||
IC Vivien vom Heilbrunnen, NFO n 09, DE/DE |
CH Banjo's Kleines Nordlicht Chicco, NFO a 09, 4/7/96, DE/- |
Lille-Bjoern's Cedric, NFO a 09 |
EC Lille-Bjoern's Arik, NFO a 09, DE/- |
EC Guldfakse's Anton Blissen, NFO n 09 23, 6/25/88, DK/- |
||
IC Bonnie vom Arlesbrunnen, NFO n 09 |
||||||
IC Bonnie vom Arlesbrunnen, NFO n 09 |
GIC Mar'Michel's Mr Dino, NFO n 09 22, 2/10/89, SE/- |
|||||
Birba av Bellefjord, NFO n 22, 4/15/88 |
||||||
Virginia Edle vom Bagno-Frieden, NFO f 21 |
EC Samsara's Merlin, NFO ds 23, 12/12/89, DE/DE |
EC Pippo av Trollsfjord, NFO n 09 23, 4/17/86 |
||||
CH Asja v. Etosha Pan, NFO fs 09, DE/- |
||||||
Charlie Brown's Faye, NFO ns 09 23 |
EC Hardangar's Averoy, NFO ns 09 23, 5/12/89, DE/DE |
|||||
Sweet Ballerina Edle vom Bagno-Frieden, NFO f 23 |
||||||
CH Kristin vom Heilbrunnen, NFO n 09, 4/4/95, DE/- |
EC Niko vom Ahrtal, NFO n 23, DE/- |
CH Clint vom Ahrtal, NFO n 09 23, 4/24/85, DE/- |
IC Boris von Oslo, NFO d 23, 7/25/81, DE/- |
|||
IC Gyda Ae'Gaf, NFO f 09 23, 9/2/82, DK/DE |
||||||
Babsy vom Ahrtal, NFO n, DE/- |
IC Pan's Trave, NFO n 09, 7/9/82 |
|||||
IC Edda von Ahrtal, NFO f 09 23 |
||||||
Hatifa vom Weidenhof, NFO n 09 22, DE/- |
Joetunn's Thor, NFO n 09, DE/- |
IC Pan's Tassopp, NFO n 09, 3/7/81, NO/DE |
||||
GIC Pan's Tinella, NFO n 09 23, 11/12/81, NO/- |
||||||
Joetunn's Wicky, NFO n 09 22, DE/- |
Joelner av Baune, NFO as 09, 11/23/83 |
|||||
GIC Pan's Tinella, NFO n 09 23, 11/12/81, NO/- |
||||||
Dam CH Jamilia vom Trollberg, NFO at 09 23, 4/15/05, DE/DE |
GIC Zampino vom Trollberg, NFO n 09 22, DE/DE |
CH Magic Starlight's Deniz, NFO nt 09 22, DE/- |
Gino van Moraja, NFO nt 09 23, 8/7/00, NL/NL |
Joker vom Arlesbrunnen, NFO at 09 23, 10/18/99, DE/- |
Wildwood's Peter Pan, NFO nts 24, 3/18/98, SE/DE |
EP & EC Svarte Petters Bernard, NFO n, 11/7/95, SE/SE |
IC Wildwood's Ori Olsson, NFO as 24, 6/10/96, SE/SE |
||||||
CH Wencke vom Arlesbrunnen, NFO n 09 22, 8/28/97, DE/- |
GIC Noel-Alfasson av Trulla, NFO as 09 23, 10/8/95, DE/- |
|||||
IC Wildwood's Opelle, NFO n 22, 6/10/96, SE/DE |
||||||
Xzierje van Moraja, NFO a 09 23, NL/- |
CH Mezoezah's Seppo, NFO n 09 23, 2/28/97, NL/NL |
GIC Alfheim's Imzadi, NFO ds 23, 2/7/94, DK/NL |
||||
GIC Mezoezah's Vendelin, NFO as 09 22, 5/3/95, NL/NL |
||||||
Sheena av Ljusdal, NFO a 09 25, 4/20/98, DE/- |
EC Danilo av Ljusdal, NFO a, DE/DE |
|||||
Bedellin av Takeskog, NFO nt 09 22, DE/DE |
||||||
Demi van Moraja, NFO nt 09 22, 12/30/99, NL/- |
CH Caro vom Arlesbrunnen, NFO n 09 22, 11/22/98, DE/DE |
Mister X av Takeskog, NFO at 09 22, 9/20/97, DE/DE |
Onedin av Takeskog, NFO ny 09 22 |
|||
Jinni av Takeskog, NFO n 09 22 |
||||||
IC Senja vom Arlesbrunnen, NFO n 22, DE/DE |
IC Insider vom Arlesbrunnen, NFO n 09 22, 4/26/94, DE/- |
|||||
IC Konja vom Arlesbrunnen, NFO a 09 21, DE/- |
||||||
Tailor Hill's Lucina, NFO nt 09 22, 11/13/98, SE/SE |
IP Kattbossens Astor, NFO n 09, 5/29/97, SE/SE |
EP EC Willow's Aldur, NFO n 23, 1/23/95, SE/SE |
||||
Tailor Hill's Dione, NFO ft 09, 11/15/93, SE/SE |
||||||
Tailor Hill's Concordia, NFO gt 09 23, 2/4/93, SE/SE |
IP & GIC Wildwood's Imer, NFO at 24, 2/5/92, SE/SE |
|||||
IP & GIC Truelove's Amorina, NFO f 09 23, 11/9/89, SE/SE |
||||||
EC Katalina vom Trollberg, NFO ns 22, DE/- |
GEC Magic Forestcats Ike, NFO n 23, 4/12/95, DE/- |
EC Baltimoor's Kevin, NFO n 09, 5/29/91, DE/DE |
EC Donny av Myre, NFO d 09 22, 5/31/87, NO/- |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
||
IC Mitzi av Myre, NFO d 09 23, 4/10/84, NO/- |
||||||
CH Baltimoor's Fellea, NFO n, 3/16/90, DE/- |
CH Greatest Hits Robin, NFO n 09, 7/28/88, DK/- |
|||||
EC Leonides Olivia, NFO f 09, 3/6/89, DK/DE |
||||||
EC Elly von der Puppenburg, NFO n 22, 3/29/91, DE/DE |
GIC Fra Diabolo's Gary, NFO as 22, 5/6/90, DE/DE |
CH Jonas fra Drömmeskogen, NFO a 23, 3/30/87, DE/DE |
||||
IC Santana's Hanna, NFO ns 23 |
||||||
Alina von Erk-Frid, NFO n 09 22, 4/16/90, DE/- |
IC Ingo v.d. Eiswiese, NFO ns 23, 8/28/87 |
|||||
IC Frida v. Tim-Est, NFO n 09, 6/11/87, DE/- |
||||||
IC Små-Troll's Blue Sylvana, NFO as 09 22, 6/10/97, DE/DE |
IC Små-Troll's Anthony, NFO ns 09 22, 6/15/94, DE/- |
IC Små-Troll's Charie Brown, NFO n 23, DE/- |
EC Hektor av Gjernes, NFO w 61, 1/9/88, NO/NO |
|||
IC Aischa von Jotunheimen, NFO n 23, 7/1/84, DE/- |
||||||
Chochise's Leslie, NFO ns 09 23, DE/- |
Joetunn's Wodan, NFO ns 09 23, 5/21/86, DE/DE |
|||||
CH Chochise's Mendy, NFO n 22 |
||||||
Chochise's Leslie, NFO ns 09 23, DE/- |
Joetunn's Wodan, NFO ns 09 23, 5/21/86, DE/DE |
GIC Jolner av Baune, NFO ns 09, 11/23/83, NO/NO |
||||
GIC Pan's Tinella, NFO n 09 23, 11/12/81, NO/- |
||||||
CH Chochise's Mendy, NFO n 22 |
GIC Gjervfjellet Egon Olsen, NFO n 23, 6/28/84, NO/DE |
|||||
CH Små-Troll's Deborrah-Angie, NFO n 09 21, DE/DE |
||||||
IC Queeny vom Trollberg, NFO at 09 24, 7/31/00, DE/DE |
Porfyrgårdens Blackburn, NFO nt 09 22, 3/28/99, SE/- |
Truelove's Raider, NFO nts 09 22, 10/4/97, SE/SE |
PR EC Tassajara's Apollyon, NFO ns 22, 12/28/94, SE/SE |
EC Bondgården:s Täppas, NFO ns 22, 5/10/93, SE/SE |
GIC Tingskogen's Champagne, NFO n 22, 7/10/90, SE/SE |
|
CH Lothloriens Lomelindi, NFO ns 09, 10/30/89, SE/SE |
||||||
EC Tassajara's Tigris, DM, NFO n 09 22, 5/17/93, SE/SE |
IP & GIC Wildwood's Imer, NFO at 24, 2/5/92, SE/SE |
|||||
IC Iris av Æsene, NFO n 09 23, 12/23/86, NO/SE |
||||||
EC Bluetail's Loranga, DM, NFO f 09, 9/5/88, SE/SE |
IC Lothloriens E.T. Esgaroth, NFO ds 09, 8/22/86, SE/- |
CH Egon av Huldrepus, NFO n 09, 6/3/85, NO/SE |
||||
GIP EC Trippeline av Fristad, NFO gs 09, 4/25/85, NO/SE |
||||||
Tassajara's Shira, NFO a 09, 1/15/87, SE/- |
IC Julie's Albert Åberg, NFO a 09 22, 7/29/85, NO/SE |
|||||
GIC Frøy Sparetta av Æsene, DM, NFO a 09 23, 11/7/85, NO/SE |
||||||
Porfyrgårdens Medea, NFO f 23, 1/30/93, SE/- |
PR Tassajara's Lafayeth, NFO d 09, 5/27/91, SE/- |
EC Lothloriens Legolin, NFO ds, 10/30/89, SE/- |
GIP & EC Gårdarikes Gorgoroth, NFO n, 4/27/88, SE/SE |
|||
GIC Gårdarikes Vanessa Vild, NFO fs 09, 2/6/88, SE/- |
||||||
IC Tassajara's Tova, NFO f 09, 4/30/90, SE/- |
EC Christiania's Gustaf, NFO d 23, 4/25/88, NO/SE |
|||||
GIC Frøy Sparetta av Æsene, DM, NFO a 09 23, 11/7/85, NO/SE |
||||||
Porfyrgårdens Atalanta, NFO ns 09 23, 10/30/84, SE/- |
IC Torvmyra's Silver Pysanko, NFO ns 09 23, 6/1/83, NO/SE |
IP GIC Torvmyra's Halloween, NFO ns 09, NO/NO |
||||
IC Torvmyra's Gentiana, NFO ns 23, 3/13/81, NO/NO |
||||||
IC Syrran, NFO n 23, 8/1/80, SE/SE |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
CH Baltimoor's Elfa, NFO n 09 23, DE/- |
Royal Imp's Maurice, NFO nt 24, 12/13/97, SE/DE |
EP & EC Svarte Petters Bernard, NFO n, 11/7/95, SE/SE |
EC Wildwood's Milou, DM, NFO n, 11/21/94, SE/SE |
EP EC Tailor Hill's Cupido, NFO a 09 24, 2/4/93, SE/SE |
||
EC Wildwood's Juvel, NFO n, 4/21/92, SE/SE |
||||||
GIC Skogstassens Bouncing Boinger, NFO n, 3/3/94, SE/SE |
GIP & EC Skogstassens Auirr, NFO n 23, 11/21/90, SE/SE |
|||||
EC MorrHoppans Fina Fioli, NFO n 23, 1/9/89, SE/- |
||||||
EC Tassajara's Line, NFO n 09 22, 12/28/94, SE/- |
EC Bondgården:s Täppas, NFO ns 22, 5/10/93, SE/SE |
GIC Tingskogen's Champagne, NFO n 22, 7/10/90, SE/SE |
||||
CH Lothloriens Lomelindi, NFO ns 09, 10/30/89, SE/SE |
||||||
EC Tassajara's Tigris, DM, NFO n 09 22, 5/17/93, SE/SE |
IP & GIC Wildwood's Imer, NFO at 24, 2/5/92, SE/SE |
|||||
IC Iris av Æsene, NFO n 09 23, 12/23/86, NO/SE |
||||||
Pocahonta's Habima, NFO ns 09 22, 4/29/95, SE/- |
EC Tassajara's Gro, NFO a 09 23, 11/7/91, SE/SE |
IC Gårdarikes Franciskus Kahn, NFO n 23, 7/25/89, SE/SE |
GIP & EC Gårdarikes Gorgoroth, NFO n, 4/27/88, SE/SE |
|||
EC Lothloriens Cat Cirith, NFO a 22, 12/8/87, SE/- |
||||||
GIC Frøy Sparetta av Æsene, DM, NFO a 09 23, 11/7/85, NO/SE |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
|||||
Kløfterhagen Babuschka, NFO n 09 23, 2/27/81, NO/NO |
||||||
Hedhultarns Mercedes, NFO ns 09 22, 2/5/94, SE/SE |
PR EC Bondgården:s Pablo Picasso, NFO ns 09 23, 11/28/92, SE/SE |
GIC Tingskogen's Champagne, NFO n 22, 7/10/90, SE/SE |
||||
CH Lothloriens Lomelindi, NFO ns 09, 10/30/89, SE/SE |
||||||
IC Islandia R.G. Zelda, NFO ns 09, 11/29/88, SE/- |
IP Islandia Gorm, NFO n 09, 4/11/87, SE/- |
|||||
Lado Ruska H.S., NFO fs 23, 12/1/86, NO/SE |
The correctness of this pedigree is not guaranteed.