Sven van Yjovi, M, NFO es 09, 5/18/03, NL/NLInbreeding = 2.93% | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sire GIC Tjester Tussen van Yjovi, NFO n 09, 4/19/97, NL/NL |
Tussen Inger av Lindesnes, NFO d 09 23, 3/3/95, NL/NL |
EC Niels Inger de Twentenaar, NFO n 09 23, 3/2/91, NL/NL |
Joetunn's Panthera Tigres, NFO d 09, 5/2/88 |
IC Pan's Tassopp, NFO n 09, 3/7/81, NO/DE |
Pan's Teddy, NFO d 23, 10/24/79, NO/- |
EP Pan's Tonny, NFO n 22, 3/11/78, NO/NO |
Johnsveen's Faye, NFO f 09, 7/29/78, NO/NO |
||||||
Pan's Toa, NFO n 09 23, 4/9/78, NO/- |
Pan's Thomas, NFO n 09 23, 5/7/76, NO/- |
|||||
Elin von Plysch, NFO n 09 23, 5/10/76, NO/NO |
||||||
CH Flumbra av Baune, NFO fs 09, 11/23/83, NO/NL |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
Foundation | ||||
Svarta, NFO ns, NO/- |
||||||
GIC Gyda av Baune, NFO fs 09, 3/21/80, NO/NO |
Gudbrand Grå av Baune, NFO ns 09, 5/14/78 |
|||||
GIC Stina, NFO f 09, 12/1/76, NO/NO |
||||||
Inger van Startjeshoff, NFO n 09 23, 2/1/89, NL/NL |
EC Høvedmannsgård Lurifax, NFO n 23, 6/8/84, NO/- |
CH Lian Abjatar, NFO n 23, 4/30/82, NO/- |
Charlie, NFO n 23, 3/7/78, NO/NO |
|||
Tilly, NFO n 23, 7/18/80, NO/- |
||||||
Høvedmannsgård Trine, NFO n 09 23, 8/10/80, NO/- |
Aquarius Henry av Dungeriann, NFO n 09 |
|||||
Celina av Pussipels, NFO n 23, 1/15/80, NO/NO |
||||||
IC Trine av Skogåsen, NFO f 09 |
Jakobellas Preben, NFO n 09, 6/5/82 |
Løvetangens Monty, NFO n 09, 3/26/81, NO/- |
||||
CH Jakobellas Artemis, NFO n 23, 3/15/80, NO/- |
||||||
Bertine av Baune, NFO n 22, 11/15/82, NO/NO |
Sanddrop's Sverre, NFO n 09, 5/21/81, NO/- |
|||||
IC Lotte, NFO f 09, 5/30/75, NO/NO |
||||||
Mariabella du Prix d'Ami, NFO f 09, 10/4/91, NL/NL |
CH Syvertine's Napoleon, NFO d 09 23, 3/15/87, NO/- |
Gjervfjellet Gulliver, NFO n 22, 2/14/85, NO/NO |
IP EC Høvedmannsgård Alfa, NFO n 23, 6/1/83, NO/NO |
CH Lian Abjatar, NFO n 23, 4/30/82, NO/- |
||
Celina av Pussipels, NFO n 23, 1/15/80, NO/NO |
||||||
EC Gjervfjellet Bitten, NFO n 22, 3/4/83, NO/NO |
Pan's Tordenskjold, NFO n 23, 3/12/79, NO/- |
|||||
IC Gjervfjellet Kitty, DM, NFO n 22, 6/3/81, NO/NO |
||||||
Syvertine's Jasmine, NFO f 09 23, NO/- |
Trippel, NFO f 09 23, 5/19/83, NO/NO |
Foundation | ||||
Foundation | ||||||
Miss Norway, NFO ns, NO/NO |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
Syvertine's Hvite Tamara, NFO w, 3/10/88, NO/- |
Trønderskogens El Dorado, NFO w, 11/25/86, NO/- |
Sylvester, NFO w, NO/NO |
Foundation | |||
Foundation | ||||||
Black Beauty, NFO n 09, 12/31/85, NO/NO |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
Gundbo's Sabrine, NFO f 09, NO/NO |
PR IC Løvetangens Moshe, NFO n 09, 3/26/81, NO/NO |
Foundation | ||||
Maxie, NFO n 09, 5/9/80, NO/NO |
||||||
Susi, NFO f 09, NO/- |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
IC Hylgar Nerissa van Ubasti, NFO w 63, 4/16/94, NL/NL |
EC Bergansius Gunnar Agantyr, NFO w 63, 8/1/92, NL/NL |
EC Acton Bell Felis Jubatus, NFO w 64, 5/1/89, DK/NL |
EC Oba Papageno, DM, NFO n 09 23, 6/3/87, DK/DK |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
CH Asterix av Jerpefaret, NFO n 09 23, 8/31/80, NO/NO |
|
Colosseum Diana Verdi, NFO ns 09, 5/12/80, NO/SE |
||||||
IC Artemis's Fie, NFO n 09 23, 3/11/86, DK/DK |
IC Dovregubbens Mischa, NFO ns 09 23, 3/18/84, DK/- |
|||||
Kispus Bellona, NFO a 09, 7/22/84, DK/- |
||||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
EP GIC Christiania's Rufus, NFO as 23, 9/19/79, NO/NO |
||||
GIC Colosseum Henriette, NFO n 09, 4/30/82, NO/NO |
||||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
GIC Helga Den Fagre Felis Audax, DM, NFO n 23, 6/16/91, DK/NL |
WW'91 EC Flatland's Bjørnstierne, DM, NFO n 22, 3/27/89, NO/DK |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
|||
Pussi, NFO n 09, 12/5/82, NO/NO |
||||||
Libraaten's Avedine, DM, NFO n 23, 11/30/86, NO/NO |
CH Torvmyra's Baldrian, NFO n 09 23, 12/24/85, NO/NO |
|||||
Flatland's Alexis, NFO as 09, 8/17/85, NO/NO |
||||||
WW'91 Hedda Gabler Felis Jubatus, DM, NFO n 09 23, 6/22/90, DK/DK |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
CH Asterix av Jerpefaret, NFO n 09 23, 8/31/80, NO/NO |
||||
Colosseum Diana Verdi, NFO ns 09, 5/12/80, NO/SE |
||||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
|||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
||||||
CH Afrodite av Kokkeplassen, NFO as 09 23, 5/14/92, NO/NO |
Trollfjell's Mikado, NFO ns 09 23, 5/17/88, NO/NO |
Scherman's R.T.G. Andrejev, NFO ds 09 23, 8/25/86, SE/NO |
IP CH Porfyrgårdens Abbadon, NFO ns 09, 10/30/84, SE/- |
IC Torvmyra's Silver Pysanko, NFO ns 09 23, 6/1/83, NO/SE |
||
IC Syrran, NFO n 23, 8/1/80, SE/SE |
||||||
Kristina av Baune, NFO d 09 22, 1/20/83, NO/SE |
CH Håkon Jarl av Baune, NFO d 09 22, 5/29/81, NO/NO |
|||||
GIC Stina, NFO f 09, 12/1/76, NO/NO |
||||||
CH Trollfjell's Belladonna, NFO n, 5/1/86, NO/NO |
CH Lado Fantomet Sølve H.T., NFO a, 12/2/84, NO/NO |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
||||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
||||||
Trollfjell's Miranda, NFO f 09, NO/- |
Midas, NFO n 23, 4/10/81, NO/- |
|||||
Sara, NFO g 23, 6/25/84, NO/- |
||||||
Python, NFO a 09, NO/NO |
Foundation | Foundation | Foundation | |||
Foundation | ||||||
Foundation | Foundation | |||||
Foundation | ||||||
Foundation | Foundation | Foundation | ||||
Foundation | ||||||
Foundation | Foundation | |||||
Foundation | ||||||
Dam Wika Dyveke van Yjovi, NFO gs 09, 4/16/97, NL/NL |
IC Olaf Tryggvason van Ubasti, NFO as 23, 7/15/95, NL/NL |
EC Iwan Heathcliff van Ubasti, NFO d 23, 4/22/94, NL/NL |
EC Bergansius Gunnar Agantyr, NFO w 63, 8/1/92, NL/NL |
EC Acton Bell Felis Jubatus, NFO w 64, 5/1/89, DK/NL |
EC Oba Papageno, DM, NFO n 09 23, 6/3/87, DK/DK |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
IC Artemis's Fie, NFO n 09 23, 3/11/86, DK/DK |
||||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
|||||
Claire, NFO w 62, NO/NO |
||||||
GIC Helga Den Fagre Felis Audax, DM, NFO n 23, 6/16/91, DK/NL |
WW'91 EC Flatland's Bjørnstierne, DM, NFO n 22, 3/27/89, NO/DK |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
||||
Libraaten's Avedine, DM, NFO n 23, 11/30/86, NO/NO |
||||||
WW'91 Hedda Gabler Felis Jubatus, DM, NFO n 09 23, 6/22/90, DK/DK |
EC Colosseum Gustav Graah, DM, NFO ns 09 23, 5/3/81, NO/DK |
|||||
EC Flatland's Avedine, DM, NFO w 61, 8/17/85, NO/DK |
||||||
Fermund's Britomartis, DM, NFO f 09 23, 11/23/91, NO/NL |
Syvertine's Wictor, NFO a 09 23, 7/7/90, NO/- |
GIC Lado Skogmann H.T., NFO n 23, 12/27/83, NO/SE |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
|||
Haugtussa, NFO n 23, 1/1/79, NO/NO |
||||||
Syvertine's Alina, NFO w, 3/10/88, NO/- |
Trønderskogens El Dorado, NFO w, 11/25/86, NO/- |
|||||
Gundbo's Sabrine, NFO f 09, NO/NO |
||||||
Trollfjell's Kirby, NFO fs 09 23, 5/17/88, NO/NO |
Scherman's R.T.G. Andrejev, NFO ds 09 23, 8/25/86, SE/NO |
IP CH Porfyrgårdens Abbadon, NFO ns 09, 10/30/84, SE/- |
||||
Kristina av Baune, NFO d 09 22, 1/20/83, NO/SE |
||||||
CH Trollfjell's Belladonna, NFO n, 5/1/86, NO/NO |
CH Lado Fantomet Sølve H.T., NFO a, 12/2/84, NO/NO |
|||||
Trollfjell's Miranda, NFO f 09, NO/- |
||||||
CH Norodden Dyveke, DM, NFO ns 25, 10/11/93, NO/- |
IC Nilsstra Jesper, NFO ns 25, 6/2/91, NO/NO |
Trollfjell's Blåmann, NFO ns, 4/21/89, NO/NO |
IC Gaupeskogens Francesco R.G., NFO ns 25, 1/28/88, NO/NO |
IC Raggen, NFO n 25, 7/1/85, NO/NO |
||
IC Jakobellas Gaia, NFO ns 23, 7/28/84, NO/NO |
||||||
CH Trollfjell's Belladonna, NFO n, 5/1/86, NO/NO |
CH Lado Fantomet Sølve H.T., NFO a, 12/2/84, NO/NO |
|||||
Trollfjell's Miranda, NFO f 09, NO/- |
||||||
IC Gerdas Coco Chanel, NFO n 23, 3/10/90, SE/NO |
EC Sambals Folke, NFO a 23, 12/2/88, SE/- |
EC Blåbærskogens Fabian, NFO n 09, 12/31/85, NO/SE |
||||
Lado Stjerna Kongsdatter, NFO f 23, 4/14/87, NO/SE |
||||||
Chatjolie's Butterfly, NFO n 22, 12/15/86, SE/- |
Enebackens Isak, NFO n 09 22, 4/25/85, SE/- |
|||||
Westerblad, NFO f 09, 8/15/85, SE/SE |
||||||
CH Randvika's Anastasia, NFO n 24, 5/23/89, NO/NO |
Rielte's Baltazar, NFO n 09, NO/NO |
EC Napoleon von Terp, NFO n 22, 12/31/85, NO/NO |
IP CH Blåmann av Skogåsen, NFO a 23, 11/23/84, NO/NO |
|||
Skaubo's Josefine, NFO n 09 22, 11/10/82, NO/NO |
||||||
IC Jakobellas Amanda, NFO ns 09 23, 6/29/84, NO/NO |
Jakobellas Amadeus, NFO a 09 23, 4/21/83 |
|||||
Jakobellas Malin, NFO n 09 |
||||||
Norodden Louise Laura, NFO n 23, 5/6/98, NO/NO |
CH Norodden Sylve, NFO ns 09 23, 8/28/85, NO/NO |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
||||
Sodåsen Fie, NFO f 09 22, NO/NO |
||||||
Torvmyra's Felicia, NFO f 09 23, 10/17/80, NO/NO |
CH Frigg av Baune, NFO d 09 22, 5/2/84, NO/NO |
|||||
IC Torvmyra's Floruska Fredelina, NFO n 09 23, 10/17/80, NO/- |
||||||
Danina av Isfjord, NFO d 09 23, 1/24/95 |
GIC Dansbjergs Uffe, NFO w, 4/30/93, DK/- |
Pan's Tacho, NFO n 09 22, 3/18/90, NO/DK |
EP EC Truls av Bolke, DM, NFO n 09 23, 12/15/87, NO/NO |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
|
Pussi, NFO n 09, 12/5/82, NO/NO |
||||||
IC Gråpus, NFO n 09 23, NO/- |
Foundation | |||||
Foundation | ||||||
EC Pan's Tameia, NFO n 09 22, 5/31/88, NO/NO |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
EP GIC Niros Dunder, NFO n 23, 6/29/83, NO/NO |
||||
Pussi, NFO n 09, 12/5/82, NO/NO |
||||||
Sekan Tara, NFO n 23, 5/17/85, NO/NO |
Sekan Kasan, NFO n 09 23, 7/6/82, NO/NO |
|||||
Pan's Trine, NFO n 23, NO/NO |
||||||
CH Tynäsudden's White Babette, NFO w 61, 6/2/90, SE/DK |
IC Isfolket's Gand, NFO d 09, 4/9/89, SE/- |
PR & EC Frostabäcken's Fio Falconetti, NFO ns 09, 1/14/88, SE/- |
EC Janillas Champis, NFO as 23, 12/22/86, SE/- |
|||
Isabella, NFO f 09 21, 3/1/85, SE/SE |
||||||
Chrissy av Myre, NFO f 09, 4/2/86, NO/SE |
GIP IC Christiania's Rudolf, NFO n 23, 4/1/84, NO/NO |
|||||
IC Mitzi av Myre, NFO d 09 23, 4/10/84, NO/- |
||||||
GIC Frosty, DM, NFO w 61, 3/22/89, SE/- |
EC Blåbærskogens Fabian, NFO n 09, 12/31/85, NO/SE |
GIP EC Pan's Polaris, DM, NFO n 09, 10/5/84, NO/NO |
||||
Ruska, NFO a, NO/- |
||||||
CH Lado April Kongsdatter, NFO w, 4/14/87, NO/SE |
Lado Snøkongen, NFO w, 5/28/85, NO/NO |
|||||
IC Lado Iris F.T., NFO a 23, 3/23/86, NO/NO |
||||||
Charlotte av Skogfeholme, NFO f 09 21 |
EC Kristian av Trollsfjord, NFO n 23, 2/21/85 |
PR EC Jakobellas Max, NFO n 09 23, 4/19/83, NO/- |
Løvetangens Monty, NFO n 09, 3/26/81, NO/- |
Foundation | ||
Maxie, NFO n 09, 5/9/80, NO/NO |
||||||
CH Jakobellas Artemis, NFO n 23, 3/15/80, NO/- |
IC Colosseum Anton Prikken, NFO n 09, 12/18/76, NO/NO |
|||||
Jakobellas Pillerill, NFO n 23, 4/19/78, NO/- |
||||||
GIC Kandis av Fristad, NFO f 09, 5/7/82, NO/- |
Løvetangens Monty, NFO n 09, 3/26/81, NO/- |
Foundation | ||||
Maxie, NFO n 09, 5/9/80, NO/NO |
||||||
Freidis av Baune, NFO d 09 22, 5/25/77, NO/- |
Lunkentuss av Baune, NFO d 23, 4/8/76, NO/- |
|||||
IC Lotte, NFO f 09, 5/30/75, NO/NO |
||||||
Tordis, NFO f 09 |
IC Pan's Tassopp, NFO n 09, 3/7/81, NO/DE |
Pan's Teddy, NFO d 23, 10/24/79, NO/- |
EP Pan's Tonny, NFO n 22, 3/11/78, NO/NO |
|||
Johnsveen's Faye, NFO f 09, 7/29/78, NO/NO |
||||||
Pan's Toa, NFO n 09 23, 4/9/78, NO/- |
Pan's Thomas, NFO n 09 23, 5/7/76, NO/- |
|||||
Elin von Plysch, NFO n 09 23, 5/10/76, NO/NO |
||||||
CH Flumbra av Baune, NFO fs 09, 11/23/83, NO/NL |
CH Lado Tristan, NFO ns, 5/20/82, NO/NO |
Foundation | ||||
Svarta, NFO ns, NO/- |
||||||
GIC Gyda av Baune, NFO fs 09, 3/21/80, NO/NO |
Gudbrand Grå av Baune, NFO ns 09, 5/14/78 |
|||||
GIC Stina, NFO f 09, 12/1/76, NO/NO |
The correctness of this pedigree is not guaranteed.